Diagnoza

Badanie dla dzieci

Pierwsze lata rozwoju dziecka to niezwykle ważny okres w życiu. Wszystkie nasze układy narządów są regulowane i kalibrowane tak, aby działały najlepiej, jak tylko mogą przez wiele lat.

Podczas tak szybkiego wszystkiego wzrostu i nauki wielu wzorców ruchowych wiele rzeczy może niestety pójść nie tak. Zazwyczaj powtarzamy “on już tak ma”, “nauczy się kiedyś raczkować”, a co jeżeli doprowadzi to do utrudnień, które będą później obecne w jego / jej życiu?

Właśnie dlatego badania pediatryczne są jednymi z najbardziej złożonych, zwracających uwagę na każdy detal zachowania i ruchów dziecka. Każdy rodzic ma prawo być spokojny o swoje pociechy, a zadbanie o regularne badania tylko i wyłącznie to ułatwia.

Co powinno skłonić rodzica do badania dla dzieci?

Niemal każdy rodzic szuka w różnych źródłach, jakie kamienie milowe pokonuje dziecko podczas swojego rozwoju. Wiele odstępstw od normy to alarm dla rodzica, że czas umówić wizytę. Jednak jak w dobie internetu odróżnić fakty od fałszywych informacji?

W prosty sposób – spytaj osobę, która posiada praktyczną i teoretyczną wiedzę na ten temat – fizjoterapeutę – podczas wizyty. Pomoże wyjaśnić, co dzieje się teraz z Waszym dzieckiem, jak wygląda jego rozwój, na co musicie zwrócić uwagę i jak możecie pomagać swojemu maleństwu.


Jak wygląda badanie dla dzieci?

Dzieci nie są najlepiej współpracującymi pacjentami, ale fizjoterapia zdaje sobie z tego sprawę i określa, na co konkretnie trzeba zwrócić uwagę oraz w jaki sposób można przetestować szereg umiejętności u dzieci.

Fizjoterapeuta podczas takiego badania zwraca uwagę na: 

  • ruchy, które dziecko wykonuje, 
  • reakcje na poszczególne bodźce
  • jak zachowuje się wobec różnych sytuacji
  • tzw. wzorce ruchowe, które przedstawia w porównaniu do swojego wieku

Jak mogę umówić swoje dziecko na badanie dla dzieci?

To bardzo prosty proces, ponieważ wystarczy, że zadzwonicie na nr tel. 530 30 50 40 lub zarejestrujecie się online, do któregoś ze specjalistów.


Umów wizytę


Odwiedź nas:

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław

Zadzwoń:

530 30 50 40

Wyślij e-mail:

kontakt@goonclinic.pl