Po uprzedniej wizycie fizjoterapeutycznej / diagnostycznej przechodzimy do wypełniania planu leczenia. Zaraz po ustaleniu rozpoznania fizjoterapeuta rozpoczyna rehabilitację, której cel ustalony został razem z pacjentem.
Wprowadzenie terapii nie zawsze wiąże się z tym, że prowadzić ją będzie ta sama osoba, która przyjmowała Was po raz pierwszy. Rehabilitować może Was również inny fizjoterapeuta, ponieważ może znać się na danej dziedzinie lepiej. Jednak osobą nadzorującą leczenie będzie zawsze specjalista, który jest zorientowany w diagnozie.
Spotkania z fizjoterapeutą zawierać będą różne metody, które mają wspomóc Was w walce z dolegliwościami. Najczęściej spotykanymi sposobami rozwiązywania problemów bólowych jest terapia manualna, indywidualne ćwiczenia, czyli kinezjoterapia.
Terapia manualna jest doraźną pomocą dla pacjenta, którego problem wiązać może się z problemami z ruchem. Zalecana jest dla pacjentów z odwracalnymi zmianami w mięśniach, stawach oraz więzadłach. Szczególnie często stosowana jest w dolegliwościach kręgosłupa, czy to u osób prowadzących siedzący tryb życia, ale również u osób aktywnych, pourazowych.
Terapia ruchem, kinezjoterapia, prowadzona pod kątem fizjoterapeuty to również jedna z metod owocnych przy . Poprzez wprowadzenie ruchu w stawy, mięśnie oraz aparat więzadłowy poprawiamy zarówno mobilność ciała, ale również jego siłę. Wszelkie osłabienia, które powodują dysfunkcje, czy ograniczenia ruchomości są możliwe do leczenia poprzez ruch.
Dla wielu osób masaż kojarzy się głównie z odprężeniem, relaksem oraz najprzyjemniejszą metodą rehabilitacji. Nic dziwnego, ponieważ często prowadzi do wyciszenia oraz rozluźnienia napiętych tkanek. Główną funkcją masażu jest jednak zwiększenia ukrwienia w danym miejscu. Wspomaga to metabolizm tkanek oraz przyspiesza procesy naprawcze.
Istnieje wiele typów masażu i w zależności od potrzeb wykorzystujemy:
Fizjoterapeuta zdecyduje, który będzie dla Was najlepszy, który wpłynie najlepiej na regenerację Waszych tkanek. Nie zawsze stosujemy masaż, ale niektóre jego elementy mimochodem przemyca się do rehabilitacji.
Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław
Nowowiejska 5
50-314 Wrocław
530 30 50 40
kontakt@goonclinic.pl
Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław
Nowowiejska 5
50-323 Wrocław
530 30 50 40
kontakt@goonclinic.pl