Leczenie

Fizjoterapia we Wrocławiu

Po uprzedniej wizycie fizjoterapeutycznej / diagnostycznej przechodzimy do wypełniania planu leczenia. Zaraz po ustaleniu rozpoznania fizjoterapeuta rozpoczyna rehabilitację, której cel ustalony został razem z pacjentem.

Wprowadzenie terapii nie zawsze wiąże się z tym, że prowadzić ją będzie ta sama osoba, która przyjmowała Was po raz pierwszy. Rehabilitować może Was również inny fizjoterapeuta, ponieważ może znać się na danej dziedzinie lepiej. Jednak osobą nadzorującą leczenie będzie zawsze specjalista, który jest zorientowany w diagnozie.

Terapia fizjoterapeutyczna – czym się charakteryzuje?

Spotkania z fizjoterapeutą zawierać będą różne metody, które mają wspomóc Was w walce z dolegliwościami. Najczęściej spotykanymi sposobami rozwiązywania problemów bólowych jest terapia manualna, indywidualne ćwiczenia, czyli kinezjoterapia.

Terapia manualna jest doraźną pomocą dla pacjenta, którego problem wiązać może się z problemami z ruchem. Zalecana jest dla pacjentów z odwracalnymi zmianami w mięśniach, stawach oraz więzadłach. Szczególnie często stosowana jest w dolegliwościach kręgosłupa, czy to u osób prowadzących siedzący tryb życia, ale również u osób aktywnych, pourazowych.

Terapia ruchem, kinezjoterapia, prowadzona pod kątem fizjoterapeuty to również jedna z metod owocnych przy . Poprzez wprowadzenie ruchu w stawy, mięśnie oraz aparat więzadłowy poprawiamy zarówno mobilność ciała, ale również jego siłę. Wszelkie osłabienia, które powodują dysfunkcje, czy ograniczenia ruchomości są możliwe do leczenia poprzez ruch.

Masaż fizjoterapeutyczny

Dla wielu osób masaż kojarzy się głównie z odprężeniem, relaksem oraz najprzyjemniejszą metodą rehabilitacji. Nic dziwnego, ponieważ często prowadzi do wyciszenia oraz rozluźnienia napiętych tkanek. Główną funkcją masażu jest jednak zwiększenia ukrwienia w danym miejscu. Wspomaga to metabolizm tkanek oraz przyspiesza procesy naprawcze.

Istnieje wiele typów masażu i w zależności od potrzeb wykorzystujemy:

  • masaż klasyczny
  • masaż limfatyczny
  • masaż segmentarny
  • masaż tkanek głębokich
  • masaż powięziowy

Fizjoterapeuta zdecyduje, który będzie dla Was najlepszy, który wpłynie najlepiej na regenerację Waszych tkanek. Nie zawsze stosujemy masaż, ale niektóre jego elementy mimochodem przemyca się do rehabilitacji.

Umów wizytę


Odwiedź nas:

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław

Odwiedź nas:

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław

Zadzwoń:

530 30 50 40

Wyślij e-mail:

kontakt@goonclinic.plKontakt


Oddział Strzegomska

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław


Oddział Nowowiejska

Nowowiejska 5
50-323 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plSkontaktuj się


Adres

ul. Strzegomska 138/6 (IV piętro)
54-430 Wrocław


Adres

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plBądź na bieżąco


Facebook

facebook.com/wroclawgoonclinic