Artykuły tworzone przez naszych specjalistów.

Baza wiedzy

Projekt-bez-nazwy.png

19 lutego 2024

Specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych, chirurgii artroskopowej i regeneracyjnej w obrębie stawu kolanowego, skokowego i barku.

Przez wiele lat związany z Kliniką Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu. Następnie doświadczenie zdobywał w Centre Orthopédique Santy – FIFA Medical Centre of Excellence oraz Hôpital Privé Jean Mermoz w Lyonie – miejscach o najwyższej referencyjności w leczeniu urazów sportowych profesjonalnych zawodników, czołowych piłkarzy. W przeszłości również odbył staż w Bundang CHA University Hospital w Korei Południowej.
Instruktor technik artroskopowych, wykładowca na międzynarodowych i krajowych kursach oraz konferencjach.

Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, sekretarz Dolnośląskiego Oddziału PTOiTR; Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz ESSKA – European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery & Arthroscopy

 

W codziennej praktyce zajmuje się głównie:

W obrębie stawu kolanowego:

– uszkodzeniami więzadłowymi (rekonstrukcje ACL, PCL, PLC, PMC, MCL, ALL, rekonstrukcje rewizyjne jedno i dwuetapowe)

– uszkodzeniami łąkotek (szycie uszkodzeń, naprawa uszkodzeń typu ramp, korzeni, allogeniczne przeszczepy łakotek)

– niestabilnością stawu rzepkowo-udowego (zwichnięcia rzepki – rekonstrukcje MPFL, osteotomie transpozycyjne guzowatości kości piszczelowej)

– uszkodzeniami chrzęstnymi (osteotomie okołokolanowe HTO, DFO, DLO, rekonstrukcje chrzęstne i chrzęstno-kostne)

– urazami aparatu wyprostnego (naprawy, rekonstrukcje ścięgna m. czworogłowego i więzadła rzepki)

– złamaniami śródstawowymi  (repozycje i stabilizacje złamań pod kontrolą artroskopową z jednoczasową naprawą elementów wewnątrzstawowych)

W obrębie stawu skokowego:

– niestabilność (artroskopowa naprawa ATFL, rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego)

– uszkodzenia chrzęstne bloczka kości skokowej (rekonstrukcje chrzęstne i chrzęstno-kostne)

W obrębie barku:

– uszkodzenia stawu barkowo-obojczykowego (ACJ – stabilizacja małoinwazyjna, rekonstrukcja więzadeł)

– uszkodzenia stożka rotatorów

– niestabilność stawu ramienno-łopatkowego

Szczególnym obszarem zainteresowania są:

–  urazy wielowięzadłowe i wielostrukturalne stawu kolanowego, gdzie posiada zarówno dorobek naukowy jak i praktyczny.  Wykonuje pełne spektrum operacji rekonstrukcyjnych, napraw jak i rekonstrukcji rewizyjnych więzadeł krzyżowych, pobocznych, kompleksów więzadłowych kolana.

– wieloetapowe operacje rekonstrukcyjne stawu kolanowego we wczesnej chorobie zwyrodnieniowej – osteotomie korygujące oś, stabilizacje więzadłowe, allogeniczne przeszczepy łąkotek i rekonstrukcje chrzęstne

Od wielu lat związany ze sportem – narciarstwem, jazdą na rowerze, siatkówką, boksem, wspinaniem, pływaniem.


Jedrek-1200x1799.jpg

31 stycznia 2024

Absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zdobywał pracując m.in. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, placówkach medycznych i siłowniach.

Od najmłodszych lat związany z ruchem i sportem. Trenował Crossfit oraz biegi OCR, dlatego doskonale rozumie potrzebę ruchu u swoich pacjentów. W pracy stawia na dokładny wywiad z pacjentem, zrozumienie problemu i edukacje. Zajmuje się pacjentami z bólami kręgosłupa oraz stawami obwodowymi m.in. biodrami, kolanami, stopami oraz barkami.

W swojej pracy wykorzystuje ćwiczenia, które mają na celu poprawienie zdrowia pacjentów. Edukacja pacjenta na temat ruchu to kluczowy element do bycia sprawnym przez długie lata.


Norbert-1200x1799.png

31 stycznia 2024

Absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zdobywał pracując m.in. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, placówkach medycznych i siłowniach.

Od najmłodszych lat związany z ruchem i sportem. Trenował Crossfit oraz biegi OCR, dlatego doskonale rozumie potrzebę ruchu u swoich pacjentów. W pracy stawia na dokładny wywiad z pacjentem, zrozumienie problemu i edukacje. Zajmuje się pacjentami z bólami kręgosłupa oraz stawami obwodowymi m.in. biodrami, kolanami, stopami oraz barkami.

W swojej pracy wykorzystuje ćwiczenia, które mają na celu poprawienie zdrowia pacjentów. Edukacja pacjenta na temat ruchu to kluczowy element do bycia sprawnym przez długie lata.


Ola-1200x1799.jpg

31 stycznia 2024

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Certyfikowany terapeuta manualny z doświadczeniem w indywidualnej pracy z pacjentem. Pracuje technikami mięśniowo-powięziowymi i stawowymi, jak również poprzez ruch, każdemu pacjentowi indywidualnie dobierając ćwiczenia. Przywiązuje dużą wagę do uświadamiania swoim pacjentom, jak istotny jest ruch w procesie rehabilitacji.

Pracuje głównie z pacjentami u których występują problemy nerwowo-mięśniowo-szkieletowe takie jak: bóle stawów, mięśni, mrowienia, drętwienia i ograniczenia ruchomości. Oprócz pacjentów z dolegliwościami przewlekłymi pracuje również z pacjentami ortopedycznymi.

Pomoc pacjentom jest dla niej ogromną przyjemnością i motywacją do dalszego rozwoju.


Ala-1200x1799.jpg

31 stycznia 2024

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywała w przychodniach, szpitalach i prywatnych praktykach fizjoterapeutycznych.

W swojej pracy stosuje techniki terapii manualnej uzupełnione ćwiczeniami i treningiem medycznym. Dużo czasu i uwagi poświęca na edukację pacjenta. Jej zainteresowania krążą wokół kręgosłupa, stawu biodrowego, kolanowego i stopy. Bardzo dobrze odnajduje się w pracy ze sportowcami, ponieważ od dziecka związana jest ze sportem, a w szczególności z piłką siatkową.

Nieustannie poszerza i aktualizuje swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii. Łączy ją ze swoją empatią i zrozumieniem, tak by wspólnie z pacjentem w przyjemnej atmosferze osiągać zamierzone cele.


Kuba-1200x1799.jpg

31 stycznia 2024

Magistrem fizjoterapii, który wykształcenie zdobył na Wrocławskim AWF. Poza studiami, jego pasją od zawsze był sport i szeroko pojęty ruch. Przez dziesięć lat czynnie uprawiał futbol amerykański obserwując przy tym treningi, sposób pracy ze sportowcami oraz mechanizmy powstawania różnych kontuzji. Zamiłowanie do sportu przełożyło się na zamiłowanie do zdrowia, które rozwijał dalej kształcąc się w zakresie treningu personalnego i masażu tkanek głębokich.

Jego pasja oraz nabyta wiedza pozwalają mu skutecznie pomagać pacjentom w powrocie do zdrowia. Fundamentami pracy w gabinecie są dla niego ruch i terapia manualna, które w połączeniu przynoszą wiele korzyści nie tylko w trakcie kontuzji, ale także po niej, w momencie pracy nad prewencją urazów w przyszłości. Kuba posiada niezbędną wiedzę, by pracować nad zwiększeniem wydolności, siły i kondycji, jednocześnie dopasowując terapię do potrzeb, celów i preferencji pacjentów.

Połączenie bogatego doświadczenia w sporcie z wiedzą medyczną pozwala mu działać niezawodnie w przypadku urazów, kontuzji i przewlekłego bólu. Całościowe spojrzenie na ciało pacjenta, daje Kubie możliwość pracy także w obszarze zdrowego stylu życia i zmiany codziennych nawyków. Czyni go to wielozadaniowym fizjoterapeutą i świetnym specjalistą w zakresie medycyny ortopedycznej.


Krzysiu-1200x1799.jpg

31 stycznia 2024

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywał poprzez pracę zarówno w prywatnym gabinecie prowadząc terapie indywidualne czy państwowej przychodni i szpitalu, dbając o przygotowanie przed – i pooperacyjne. Współpracował również z sportowcami, a mianowicie z drużyną futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław oraz miał przyjemność wspomagać zawodników lacrosse podczas turnieju ELC 2022. Liczne szkolenia z zakresu terapii manualnej, kinesiotapingu oraz wiedza uzyskana podczas szkolenia na trenera personalnego z akredytacja EREPS czy też instruktora trójboju siłowego pozwala na holistyczne podejście do rehabilitacji.

W swojej pracy wykorzystuje elementy terapii manualnej jako formę przygotowania do treningu medycznego, który odpowiednio zaprogramowany jest według niego kluczem do pełnej sprawności. Głównie skupia się na edukacji pacjenta odnośnie mechanizmu i przyczyn dolegliwości bólowych oraz wprowadzeniu odpowiednich zaleceń ruchowych jako formę prewencji czy powrotu do zdrowia.

W swoim wolnym czasie stara się pozostać aktywnym. Interesuje się głównie wspinaczka, a konkretniej boulderingiem oraz treningiem siłowym, który jest ukierunkowany pod aktualne cele sportowe. Znajduje również czas na regularne bieganie czy też trochę bardziej urozmaiconą formę tej aktywności jaką są biegi z przeszkodami. Możecie go również czasami spotkać na szlaku górskim podczas wędrówek.


Magda1-1200x1799.jpg

31 stycznia 2024

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Interesuje się fizjoterapią ortopedyczną oraz fizjoterapią sportową.

W przeszłości Magda zawodowo trenowała jeździectwo, dzięki czemu bez problemu dogaduje się ze sportowcami. W swojej karierze osobiście doznała wielu kontuzji, dlatego wie jak ważną rolę w procesie leczenia odgrywa rehabilitacja. Potrafi zmotywować i zmienić nastawienie pacjenta.

Jako asystentka Prof. Bogusława Sadlika, zdobywa doświadczenie w zakresie ortopedii kończyny. Najbardziej fascynuje ją staw kolanowy, na temat którego stale pogłębia wiedzę.
Kontakt


Oddział Strzegomska

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław


Oddział Nowowiejska

Nowowiejska 5
50-323 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plSkontaktuj się


Adres

ul. Strzegomska 138/6 (IV piętro)
54-430 Wrocław


Adres

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plBądź na bieżąco


Facebook

facebook.com/wroclawgoonclinic