Nasi specjaliści

mgr Krzysztof Tarapata

Zawód: fizjoterapeuta

Adres: ul. Nowowiejska

Umów wizytę

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywał poprzez pracę zarówno w prywatnym gabinecie prowadząc terapie indywidualne czy państwowej przychodni i szpitalu, dbając o przygotowanie przed – i pooperacyjne. Współpracował również z sportowcami, a mianowicie z drużyną futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław oraz miał przyjemność wspomagać zawodników lacrosse podczas turnieju ELC 2022. Liczne szkolenia z zakresu terapii manualnej, kinesiotapingu oraz wiedza uzyskana podczas szkolenia na trenera personalnego z akredytacja EREPS czy też instruktora trójboju siłowego pozwala na holistyczne podejście do rehabilitacji.

W swojej pracy wykorzystuje elementy terapii manualnej jako formę przygotowania do treningu medycznego, który odpowiednio zaprogramowany jest według niego kluczem do pełnej sprawności. Głównie skupia się na edukacji pacjenta odnośnie mechanizmu i przyczyn dolegliwości bólowych oraz wprowadzeniu odpowiednich zaleceń ruchowych jako formę prewencji czy powrotu do zdrowia.

W swoim wolnym czasie stara się pozostać aktywnym. Interesuje się głównie wspinaczka, a konkretniej boulderingiem oraz treningiem siłowym, który jest ukierunkowany pod aktualne cele sportowe. Znajduje również czas na regularne bieganie czy też trochę bardziej urozmaiconą formę tej aktywności jaką są biegi z przeszkodami. Możecie go również czasami spotkać na szlaku górskim podczas wędrówek.