Utrzymanie sprawności

Przegląd zdrowotny we Wrocławiu

To niezwykle interesująca oferta dla osób, które chcą przygotować się w sposób racjonalny do planowanych wyjazdów lub wydarzeń sportowych. Szczególnie takich, które są niezwykle kontuzjogenne. Bądź chcą sprawdzić swój stan zdrowia i ogólnej sprawności.

Nie jest odkryciem, że podczas wyjazdów bardzo często dochodzi do złamań, naderwań, nadwyrężeń. Jednak źródło problemu leży najczęściej w osłabieniu, które można zauważyć jeszcze przed wyjazdem. To właśnie ma zapewniać przegląd zdrowotny.

Analiza techniki wykonywanych ćwiczeń

Podczas przeglądu zdrowotnego jesteśmy w stanie sprawdzić, czy podczas wysiłku wykorzystujecie prawidłową technikę. A dokładnie taką, która nie będzie prowadziła do uszkodzeń. Poprzez nagranie techniki Waszego biegu wyciągniemy wnioski i wskażemy słabe strony. Przede wszystkim jednak pokażemy, jak to poprawić.

Dodatkowo zapewniamy sprawdzić Wasze ciało pod kątem stabilizacji oraz przykurczy. Wiąże się z tym przebadanie układu ruchu m.in. aparatu więzadłowego, mięśni, stanu stawów.

Przewidywania i zalecenia

Fizjoterapeuta po przeprowadzeniu szczegółowego rozpoznania zostanie poinformowany, jakich kontuzji możecie się spodziewać w nadciągającym czasie. Wnioski wyciągnięte z diagnostyki pozwolą wypracować plan, który pozwoli uniknąć takich incydentów.

Planem może być zarówno zastosowanie zalecenia specjalnej rozgrzewki, ale również wizyta fizjoterapeutyczna, która ma służyć zniwelowaniu problemu. Fizjoterapeuta może Was dodatkowo zabezpieczyć kinesiotapingiem, który dodatkowo ustabilizuje Wasze stawy podczas aktywności.

Powrót do sportu

Nasza oferta nie zamyka się na tylko i wyłącznie wyjazdy, czy też wydarzenia, ale sugeruje wszystkim osobom, które po dłuższym czasie chcą wracać do systematycznego uprawiania sportu amatorskiego lub po prostu zacząć dbać o swój organizm. Szczególnie, jeżeli ostatnie treningi zakończyły się przez uraz.

Fizjoterapeuta sprawdzi, w czym tkwi problem i pomoże pacjentowi go rozwiązać. Dodatkowo poinstruuje Was, jak poprowadzić trening i na czym się najlepiej skupić. W taki sposób będziecie mogli czuć się bezpieczni podczas rutynowych aktywności.

Umów wizytę


Odwiedź nas:

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław

Odwiedź nas:

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław

Zadzwoń:

530 30 50 40

Wyślij e-mail:

kontakt@goonclinic.plKontakt


Oddział Strzegomska

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław


Oddział Nowowiejska

Nowowiejska 5
50-323 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plSkontaktuj się


Adres

ul. Strzegomska 138/6 (IV piętro)
54-430 Wrocław


Adres

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plBądź na bieżąco


Facebook

facebook.com/wroclawgoonclinic