Diagnostyka

Szybka diagnostyka w GO ON CLINIC

Dlaczego warto być pod naszą opieką, jeśli zależy Ci na szybkim działaniu

Niezależnie od tego czy jesteś wyczynowym sportowcem, amatorsko uprawiasz jakąś dyscyplinę czy podejmujesz aktywność okazjonalnie, takie problemy jak kontuzje, urazy lub przeciążenia mogą dotyczyć również Ciebie.  W takim przypadku kluczowa będzie szybka diagnoza i natychmiastowe wdrożenie odpowiedniego leczenia.

W naszej klinice wiemy, jak ważny jest dla naszych pacjentów powrót do zdrowia i aktywności. Dlatego też każdej osobie poświęcamy odpowiednią ilość uwagi i czasu oraz proponujemy rozwiązania efektywne i kompleksowe, bez względu na to czy jesteś zawodowcem czy „zwykłym Kowalskim”. Te zasady stosujemy zarówno na etapie diagnostyki jak i na etapie prowadzenia leczenia i rehabilitacji.

W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu usług, stworzyliśmy miejsce, w  którym od początku do końca Twojej drogi do zdrowia działamy wspólnie. Od pierwszej wizyty u ortopedy, przez badanie obrazowe, na fizjoterapii kończąc.

W jaki sposób jesteśmy w stanie zapewnić tak szybkie działanie?

W naszej placówce pacjenci mogą korzystać z wiedzy specjalistów wykwalifikowanych w zakresie leczenia urazów i schorzeń narządu ruchu oraz świetnych i szybkich diagnostów.  To właśnie dzięki współpracy naszych ortopedów, fizjoterapeutów, trenerów oraz zespołowi z placówki partnerskiej – ULTRA MR możemy zapewnić błyskawiczną diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Ortopedia

W trakcie wizyty lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, wykonuje testy ortopedyczne, badanie palpacyjne oraz USG.  Zależnie od uszkodzenia zleca również inne badania obrazowe. W zależności od diagnozy lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne lub skierować pacjenta na rehabilitację albo operację. Dodatkowo w przypadkach urazowych placówka partnerska ULTRA MR zapewnia szybkie wsparcie dla lekarzy.

Rezonans magnetyczny

Dzięki partnerskiej pracowni rezonansu magnetycznego ULTRA MR, która oferuje najnowocześniejszy sprzęt i najwyższą jakość badań MRI, lekarz ortopedii może natychmiast skierować pacjenta na szybką diagnostykę.  Rezonans znajduje się w tym samym budynku na parterze. Już w ciągu kilkudziesięciu minut pacjent wraca do nas z gotowym badaniem, na podstawie którego ortopeda może określić rodzaj i wielkość uszkodzenia.

W pracowni diagnostycznej UltraMR znajduje się najnowszej generacji aparat MRI 3 Tesle MAGNETOM SPECTRA marki SIEMENS. Generuje on pole o indukcyjności 3 Tesli (3T). Aparat MR 3 Tesle, dzięki szybkości działania, pozwala skrócić czas badania do minimum – nawet do kilku minut. Sprzęt ten zapewnia doskonałą jakość obrazu, co sprawia, że diagnoza może być jeszcze bardziej dokładna.

W skład zespołu ULTRA MR wchodzą wykwalifikowani technicy i lekarze radiolodzy. Duże doświadczenie zespołu radiologicznego zwiększa szanse na prawidłowe postawienie rozpoznania i dzięki temu skuteczne leczenie.

Fizjoterapia

Naszym priorytetem jest skrupulatna ocena stanu zdrowia pacjenta i określenie optymalnego sposobu leczenia.

Początkowo zostają wykonane wszelkie badania diagnostyczne, takie jak:

  • Ocena funkcjonalna
  • Testy ortopedyczne
  • Testy prowokacyjne
  • Ocena zakresu ruchomości
  • Badanie palpacyjne
  • Badanie siły mięśniowej

Po znalezieniu  przyczyny dolegliwości cały zespół GO ON CLINIC ustala i monitoruje metody postępowania terapeutycznego, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby pacjenta. Efektem tej współpracy jest maksymalne skrócenie czasu powrotu pacjenta do pełnej sprawności fizycznej.

Nasza filozofia

Naszym zadaniem jest maksymalne skrócenie czasu od powstania urazu do jego dokładnego zdiagnozowania. W tym celu stworzyliśmy w GO ON CLINIC zespół, który dzięki współpracy jest w stanie osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta na każdym etapie leczenia. W trakcie terapii stan zdrowia pacjentów i ich postępy są stale monitorowane. Dążymy do możliwie najlepszego wyzdrowienia pacjenta.

Szybka i trafna diagnoza to oczywiście dopiero początek drogi do zdrowienia. Cały proces leczenia, w zależności od urazu czy dolegliwości, może obejmować zarówno iniekcje, zabieg operacyjny jak i rehabilitację czy trening. Z pewnością jednak powrót do aktywności fizycznej czy wyczynowego sportu wymaga odpowiednio dobranego usprawniania i sumiennego wykonywania zaleceń.

W naszej klinice chcemy zapewnić Ci życie bez bólu. Dlatego nie zwlekaj i pozwól nam sobie pomóc.Kontakt


Oddział Strzegomska

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław


Oddział Nowowiejska

Nowowiejska 5
50-323 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plSkontaktuj się


Adres

ul. Strzegomska 138/6 (IV piętro)
54-430 Wrocław


Adres

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plBądź na bieżąco


Facebook

facebook.com/wroclawgoonclinic