Diagnoza

Wizyta fizjoterapeutyczna we Wrocławiu

Konsultacja realizowana przez fizjoterapeutów polega głównie na przebadaniu pacjenta pod kątem funkcji aparatu ruchu. Specjalizują się zarówno z osobami po urazach, jak i przejawiających chęć powrotu do aktywnego i zdrowego trybu życia.

Wizyta polega przede wszystkim na prawidłowym zdiagnozowaniu pacjenta. Wiąże się to z przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu. W jego trakcie spodziewać możecie się zarówno pytań o dane osobowe, ale również o historię kontuzji, blizn oraz rodzaj pracy.

poprawa postawy ciała

Pogotowie bólowe

Fizjoterapeuta ma Wam pomóc w decyzji, czy problemowi powinien przyjrzeć się ortopeda, czy też powinniście rozszerzyć diagnostykę o obrazową. Warto rozważyć, żeby z problemem przyjść najpierw do fizjoterapeuty, jako pogotowia bólowego. Doświadczenie i wiedza pozwoli skierować pacjenta na kolejne kroki, które powinien podjąć w celu powrotu do sprawności.

Zasugerować może zarówno wizytę u lekarza, jak i terapię, która nie wymaga wizyty u ortopedy. Jeżeli problem nie jest na tyle poważny to prosta konsultacja pomiędzy fizjoterapeutą, a ortopedą w zupełności wystarczy zapewniając tym samym skuteczność terapii..

Ból głowy

Diagnostyka fizjoterapeutyczna

Szeroko zakrojona diagnostyka obejmuje wiele testów klinicznych. Fizjoterapeuta sprawdza funkcjonowanie całego organizmu poprzez szukanie bólowych oraz osłabionych miejsc. W ten sposób jest w stanie nacelować plan leczenia, czy to na kontuzjowane kolano biegacza, czy też bolesny nadgarstek pracownika biurowego.

W niektórych przypadkach diagnozowanie może zająć większą część konsultacji. Ale to tylko i wyłącznie podkreśla jak istotną podstawą leczenia jest prawidłowe rozpoznanie.

Diagnostyka obrazowa

Wspomaga specjalistów poprzez wizualizację problemu, z którym pacjent przychodzi do fizjoterapeuty, czy też ortopedy. Aparat ruchu badamy w GO ON CLINIC z wykorzystaniem USG oraz rezonansu magnetycznego dostępnych w jednym budynku

Stawiamy na kompleksowość, dzięki czemu pacjent jest w stanie nie tylko przyjść na konsultację, ale i po zaleceniu specjalisty doposażyć się w badania. Dzięki czemu terapia staje się skuteczniejsza oraz sprawniejsza.

Plan leczenia i zabiegów fizjoterapeutycznych

Już podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta na podstawie diagnostyki, priorytetów pacjenta oraz własnego doświadczenia sugeruje plan leczenia. W ten sposób i fizjoterapeuta i pacjent wiedzą, w którym kierunku powinna iść terapia oraz jakie cele zawierać będzie.

Każdy plan dostosowany jest indywidualnie do każdego pacjenta, kobiet i mężczyzn, zarówno dla aktywnych i nieaktywnych sportowo, pracowników biura, czy też po operacji.

Umów wizytę


Odwiedź nas:

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław

Odwiedź nas:

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław

Zadzwoń:

530 30 50 40

Wyślij e-mail:

kontakt@goonclinic.plKontakt


Oddział Strzegomska

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław


Oddział Nowowiejska

Nowowiejska 5
50-323 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plSkontaktuj się


Adres

ul. Strzegomska 138/6 (IV piętro)
54-430 Wrocław


Adres

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plBądź na bieżąco


Facebook

facebook.com/wroclawgoonclinic