Diagnostyka

Ortopeda we Wrocławiu

Nasze ciało niekiedy wysyła niepokojące objawy, takie jak ból, ograniczenia ruchomości czy pojawiający się obrzęk i stan zapalny.  Bardzo ważne jest znalezienie przyczyny dolegliwości i szybkie rozpoczęcie leczenia. Tutaj z pomocą przychodzi diagnostyka obrazowa. Najłatwiejszym i najmniej inwazyjnym badaniem jest ultrasonografia (USG).

Nasza klinika oferuje wykonanie ortopedycznego badania USG podczas konsultacji ortopedycznych oraz fizjoterapeutycznych. Badanie ultrasonograficzne jest całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Wykorzystywane jest w diagnostyce chorób układu mięśniowo – szkieletowego. Umożliwia ocenę nieprawidłowości struktury tkanek miękkich, takich jak więzadła, ścięgna, mięśnie oraz uwidacznia zmiany patologiczne (np. torbiele, wolne ciała w stawie, guzy tkanek miękkich czy obecność płynu). Ocenie poddaje się również zarysy stawów, struktury łąkotek, błon maziowych, kaletek czy aparatów torebkowo – więzadłowych.

Badanie wykonuje się najczęściej po przebytym urazie, w przypadku bólu mięśni i stawów, stanów zapalnych czy w celu monitorowania leczenia. Wynik badania przedstawiany jest pacjentowi od razu podczas wizyty, co pozwala na szybką decyzję dotyczącą dalszego postępowania.

Badanie USG nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. W czasie wizyty pacjent jest poproszony o odsłonięcie miejsca, w którym będzie wykonywane USG. Lekarz nałoży specjalny żel, a następnie przyłoży głowicę aparatury ultrasonograficznej i przeprowadzi badanie.


Umów wizytę


Odwiedź nas:

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław

Odwiedź nas:

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław

Zadzwoń:

530 30 50 40

Wyślij e-mail:

kontakt@goonclinic.plKontakt


Oddział Strzegomska

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław


Oddział Nowowiejska

Nowowiejska 5
50-323 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plSkontaktuj się


Adres

ul. Strzegomska 138/6 (IV piętro)
54-430 Wrocław


Adres

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.plBądź na bieżąco


Facebook

facebook.com/wroclawgoonclinic