Leczenie

Zabiegi ortopedyczne we Wrocławiu

W niektórych przypadkach najlepszym wyjściem do złagodzenia dolegliwości bólowych jest przeprowadzenie zabiegu ortopedycznego – najczęściej w postaci iniekcji w miejsce bólowe. Wykorzystywane w tym celu są zarówno materiały pochodzenia autologicznego, tzn. wytworzone przez nasze ciało, oraz środki farmakologiczne.

zabiegi ortopedyczne

Jakie zabiegi ortopedyczne są przeprowadzane w GO ON CLINIC?

W GO ON CLINIC lekarze – ortopedzi przeprowadzają zabiegi ortopedyczne zależnie od potrzeb pacjenta. Dostosowują najlepszą metodę nieoperacyjną. Wśród dostępnych jest:

  • terapia kwasem hialuronowym
  • terapia PRP
  • iniekcja dostawowa
  • terapia ORTHOKINE

Dodatkowo ortopedzi w GO ON CLINIC zajmują się również:

  • zaopatrywanie rany pooperacyjnej – zakładanie oraz ściąganie szwów
  • ściąganiem gipsu – po wcześniejszym potwierdzeniu skuteczności leczenia

Terapia kwasem hialuronowym

O wiele częściej słyszy się o niej przy zabiegach medycyny estetycznej, aczkolwiek przynosi równie świetne rezultaty w ortopedii. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją w ludzkich tkankach – buduje ściany naczyń krwionośnych, ciało szkliste oka i co nas najbardziej interesuje w postaci mazi stawowej. Jego funkcja to wiązanie wody, ale również “smarowanie” stawów, dzięki czemu nasze powierzchnie stawowe się nie ścierają.

Z biegiem czasu obecność hialuronianów w naszych stawach maleje – dochodzi do zmian degeneracyjnych i powstawania zwyrodnienia. Dlatego właśnie w początkowej fazie choroby zwyrodnieniowej stawów dobrze jest zastosować terapię kwasem hialuronowym. W ten sposób powstrzymujemy procesy zwyrodnienia, zmniejszamy dolegliwości bólowe oraz działamy przeciwbólowo.

Dowiedz się więcej na temat terapii kwasem hialuronowym.

Terapia PRP

Terapia PRP, czyli iniekcja osocza bogatopłytkowego jest zabiegiem typowo autologicznym. Oznacza to, że wykorzystana substancja do zastrzyku jest pobierana z tkanek pacjenta – w tym przypadku z krwii. Po odwirowaniu i uzyskaniu odpowiedniej frakcji zawierającej zagęszczone płytki krwii w osoczu wprowadzana jest strzykawką dostawowo lub dotkankowo.

Płytki krwii zawierają wiele czynników biologicznych, z których część bierze udział w krzepnięciu krwii, ale również takie, które promują:

  • procesy gojenia tkanek,
  • działanie przeciwzapalne
  • oraz wspomagają procesy naprawcze.

Zatem stosowanie terapii PRP jest przeciwzapalne oraz przeciwbólowe, dlatego świetnie nadaje się w leczeniu chorób tkanek miękkich np. entezopatii (kolano skoczka, łokieć tenisisty / golfisty, itd.)

Dowiedz się więcej na temat terapii PRP.

Znieczulenie dostawowe – blokada

Znieczulenie dostawowe, potocznie zwana blokadą jest zdecydowanie jednym z popularniejszych zabiegów ortopedycznych. Składa się głównie z środka znieczulającego – lidokainy, która wspomaga iniekcję oraz z lekarstwa sterydowego, które działa silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Najczęściej lekarze podejmują się zabiegu znieczulenia dostawowego, kiedy dochodzi do przetrwałych stanów zapalnych – np. reumatoidalnego zapalenia stawów lub przy silnych dolegliwościach stawów, czy też kręgosłupa.

Leczenie sterydami wiąże się z częstymi skutkami ubocznymi, dlatego korzystamy z niego, jeżeli liczba korzyści jest większa, niż możliwych skutków ubocznych.

Dowiedz się więcej na temat iniekcji dostawowych.

Terapia ORTHOKINE

Terapia ORTHOKINE jest terapią silnie działającą przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Skuteczność tego rodzaju zabiegu zapewnia dodatkowo autologiczność preparatu. Oznacza to, że jest pozyskiwany z tkanek pacjenta, a dokładnie z krwii. Następnie krew umieszcza się w specjalnie przygotowanych probówkach, gdzie produkowane są specjalne białka ochronne.

Idealnie nadaje się dla pacjentów, którzy mają:

  • choroby zwyrodnieniowe stawów
  • stan po zabiegu np. rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL)
  • bolesność kręgosłupa
  • uraz / kontuzję (złamanie, zerwanie więzadeł)
  • tendinopatie i entezopatie

Dowiedz się więcej na temat terapii ORTHOKINE.

Ważne informacje dla pacjenta

Pacjent powinien podczas wywiadu przekazać szczegółową dokumentację medyczną lekarzowi, tak aby ten był wstanie poprawnie sklasyfikować, czy można przeprowadzić zabieg.

Umów wizytę


Odwiedź nas:

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław

Odwiedź nas:

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław

Zadzwoń:

530 30 50 40

Wyślij e-mail:

kontakt@goonclinic.pl



Kontakt


Oddział Strzegomska

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław


Oddział Nowowiejska

Nowowiejska 5
50-323 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.pl



Skontaktuj się


Adres

ul. Strzegomska 138/6 (IV piętro)
54-430 Wrocław


Adres

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.pl



Bądź na bieżąco


Facebook

facebook.com/wroclawgoonclinic