Artykuły tworzone przez naszych specjalistów.

Baza wiedzy

1-1200x1799.png

31 stycznia 2024

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Znakomity specjalista i innowator metod ortopedycznych. Twórca nowej techniki operacyjnej tzw. Suchej artroskopii do implantacji skafoldów chrzęstno-kostnych. Prezydent Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu skokowo-goleniowego na kadencję 2016-2018.

Operacji w wielu przypadkach można uniknąć i mając pod sobą cały zespół fizjoterapeutów i trenerów personalnych pomógł ogromnej ilości osób bez operacji.


doktor-Gacki.jpg

31 stycznia 2024

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalista z wieloletnim stażem pracy. W latach 2016-2019 pracował w szpitalu w Klaksvik na Wyspach Owczych, od
2019 r. pracuje w Szpitalu MSWIA we Wrocławiu. Zajmuje się wieloma aspektami ortopedii – chirurgią ortopedyczną oraz ortopedią w sporcie.

Dzięki stażowi w szpitalu dziecięcym w Prokocim poszerzył swoje umiejętności z zakresu ortopedii dziecięcej. Wykonuje zabiegi z zakresu sonochirurgii np. barbotage stożka rotatorów, suche igłowanie z podaniem osocza bogatopłytkowego PRP.

Poza medycyną jego pasją jest żeglarstwo i narciarstwo. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz ESSKA (Europejskie Towarzystwo Medycyny Sportowej, Chirurgii Kolana I Artroskopii)


arkadiusz-janusz-1200x1670.jpg

31 stycznia 2024

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zainteresowania zawodowe obejmują w szczególności leczenie zakażeń i powikłań po leczeniu operacyjnym układu ruchu, chirurgię rekonstrukcyjną oraz chirurgię ręki. W praktyce ambulatoryjnej zajmuje się m.in. zachowawczym leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów z użyciem metod ortobiologicznych oraz zachowawczym leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa.

W 2022 r. uzyskał tytuł doktorski rozprawą pt. „Ocena przydatności matrycy biocelulozowej do nieantybiotykowej profilaktyki zakażeń kości w badaniach in vitro”.

Obecnie pracuje w Klinice Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Nieustannie rozwijająca się wiedza medyczna wymaga stałego kształcenia się, stąd licznie uczestniczy w szkoleniach, kursach, sympozjach i zjazdach, poszukując nowych, skutecznych metod leczenia.


Projekt-bez-nazwy.png

19 lutego 2024

Specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych, chirurgii artroskopowej i regeneracyjnej w obrębie stawu kolanowego, skokowego i barku.

Przez wiele lat związany z Kliniką Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu. Następnie doświadczenie zdobywał w Centre Orthopédique Santy – FIFA Medical Centre of Excellence oraz Hôpital Privé Jean Mermoz w Lyonie – miejscach o najwyższej referencyjności w leczeniu urazów sportowych profesjonalnych zawodników, czołowych piłkarzy. W przeszłości również odbył staż w Bundang CHA University Hospital w Korei Południowej.
Instruktor technik artroskopowych, wykładowca na międzynarodowych i krajowych kursach oraz konferencjach.

Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, sekretarz Dolnośląskiego Oddziału PTOiTR; Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz ESSKA – European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery & Arthroscopy

 

W codziennej praktyce zajmuje się głównie:

W obrębie stawu kolanowego:

– uszkodzeniami więzadłowymi (rekonstrukcje ACL, PCL, PLC, PMC, MCL, ALL, rekonstrukcje rewizyjne jedno i dwuetapowe)

– uszkodzeniami łąkotek (szycie uszkodzeń, naprawa uszkodzeń typu ramp, korzeni, allogeniczne przeszczepy łakotek)

– niestabilnością stawu rzepkowo-udowego (zwichnięcia rzepki – rekonstrukcje MPFL, osteotomie transpozycyjne guzowatości kości piszczelowej)

– uszkodzeniami chrzęstnymi (osteotomie okołokolanowe HTO, DFO, DLO, rekonstrukcje chrzęstne i chrzęstno-kostne)

– urazami aparatu wyprostnego (naprawy, rekonstrukcje ścięgna m. czworogłowego i więzadła rzepki)

– złamaniami śródstawowymi  (repozycje i stabilizacje złamań pod kontrolą artroskopową z jednoczasową naprawą elementów wewnątrzstawowych)

W obrębie stawu skokowego:

– niestabilność (artroskopowa naprawa ATFL, rekonstrukcja więzadeł stawu skokowego)

– uszkodzenia chrzęstne bloczka kości skokowej (rekonstrukcje chrzęstne i chrzęstno-kostne)

W obrębie barku:

– uszkodzenia stawu barkowo-obojczykowego (ACJ – stabilizacja małoinwazyjna, rekonstrukcja więzadeł)

– uszkodzenia stożka rotatorów

– niestabilność stawu ramienno-łopatkowego

Szczególnym obszarem zainteresowania są:

–  urazy wielowięzadłowe i wielostrukturalne stawu kolanowego, gdzie posiada zarówno dorobek naukowy jak i praktyczny.  Wykonuje pełne spektrum operacji rekonstrukcyjnych, napraw jak i rekonstrukcji rewizyjnych więzadeł krzyżowych, pobocznych, kompleksów więzadłowych kolana.

– wieloetapowe operacje rekonstrukcyjne stawu kolanowego we wczesnej chorobie zwyrodnieniowej – osteotomie korygujące oś, stabilizacje więzadłowe, allogeniczne przeszczepy łąkotek i rekonstrukcje chrzęstne

Od wielu lat związany ze sportem – narciarstwem, jazdą na rowerze, siatkówką, boksem, wspinaniem, pływaniem.


4-1200x1799.png

31 stycznia 2024

Absolwent wydziału lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2017 roku pracuje w Zamiejscowym Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej przy ul. Poświęckiej we Wrocławiu. W kwietniu 2023 roku uzyskał tytuł specjalisty rehabilitacji medycznej. Zajmuje się głównie rehabilitacją elementów układu ruchu, szczególnie kolan, bioder i kręgosłupa. W swojej pracy wykorzystuje iniekcje preparatami bioortopedycznymi takimi jak osocze bogatopłytkowe (PRP) i Orthokine pod kontrolą USG, wiskosuplementacje stawów oraz igłowanie suche.

Uczestnik wymiany studenckiej w Jordanii oraz w szpitalu Uniwersyteckim Eppendorf w Hamburgu. Poza pracą w szpitalu rozszerza swoją wiedzę z zakresu medycyny regeneracyjnej oraz diagnostyki ultrasonograficznej biorąc udział w kursach, konferencjach i szkoleniach w Polsce i Europie.

Prywatnie miłośnik zwierząt, piłki nożnej i medycyny sportowej.




Kontakt


Oddział Strzegomska

Strzegomska 138/6
54-430 Wrocław


Oddział Nowowiejska

Nowowiejska 5
50-323 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.pl



Skontaktuj się


Adres

ul. Strzegomska 138/6 (IV piętro)
54-430 Wrocław


Adres

Nowowiejska 5
50-314 Wrocław


Telefon

530 30 50 40


E-mail

kontakt@goonclinic.pl



Bądź na bieżąco


Facebook

facebook.com/wroclawgoonclinic